Z jakimi przygotowaniami jest związane zorganizowanie Chrztu albo Pierwszej Komunii? O co muszą zadbać rodzice oraz goście?

Wydarzenia wiążące się z uroczystościami o charakterze kościelnym wymagają często dużej ilości przygotowań. Tak dzieje się chociażby z Chrztem lub też z Komunią Świętą. Opiekunowie powinni zatroszczyć się o przygotowanie wszystkiego, z kolei goście z reguły zastanawiają się nad upominkami, jakie wypadałoby wręczyć dziecku.

Chrzest

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o opiekunów, to rzeczywiście dużo spraw trzeba załatwić. Już takie przygotowania kościelne, czyli przykładowo nauki zajmują sporo czasu.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na prezentowany wątek? To bardzo dobrze, gdyż pod adresem (http://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/oferta) znajdziesz interesujące dane, które Cię wciągną.

Oprócz tego trzeba zatroszczyć się o właściwy ubiór tak swój, jak również dziecka. szatki do chrztu albo też odpowiedni ubiór komunijny możemy zamówić w miejscach, jakie zajmują się sprzedażą takich artykułów. Do tego trzeba doliczyć przygotowanie całej uroczystości. Trzeba zorganizować poczęstunek dla gości. Jedni robią wszystko sami, inni natomiast wybierają imprezę w domu, ale organizują katering. Jeszcze inni opiekunowie wolą zamówić stolik w restauracji, albo wybierają jakąś salę. Niektóre lokale posiadają specjalne menu na taką okoliczność.

Goście z kolei spędzają trochę czasu nad myśleniem, jaki prezent kupić dziecku. Szczególnie, iż stale zmianie ulegają zwyczaje. Dawniej dawało się takie symboliczny upominek, który nie przedstawiał większej wartości pod względem materialnym, dziś z kolei już częściej wręcza się bardzo drogie upominki, a dzieci powoli zatracają prawdziwe znaczenie takiej uroczystości. Z pewnością sporo problemu mają chrzestni, gdy chodzi o prezenty, bo często oczekuje się, że to właśnie oni będą obdarowywać dziecko najbardziej. Jednak dobrze jest zamiast o kwocie wydanej na upominek pomyśleć o jakichś spersonalizowanych podarunkach. Możemy na przykład podarować puzzle z nadrukiem fotografii dziecka, które będzie mógł sobie sam złożyć, a później umieścić w ramce. Można również skomponować piękny album ze zdjęciami.

Wszystko jest zależne od naszej wyobraźni. Nie powinno się iść na łatwiznę i nabywać drogi gadżet w salonie z elektroniką. Dobrze jest pokazać dziecku, iż oryginalne prezenty są nawet fajniejsze od kolejnej zabawki czy tabletu. Może w ten sposób nie będzie traktował w sposób materialny takiego wydarzenia.