Z jakiego powodu panie tak ochoczo zakupują stroje w szmateksach

Panie przodują w chodzeniu na zakupy, a szczególnie do butików z odzieżą. Późnojesienne kurtki czy zwiewne spódniczki nie są asortymentem deficytowym, ale w markowych sklepach ich cena staje się dość wygórowana – wystarczy spojrzeć na metki podczas sezonowych promocji, aby przekonać się, ile zarobkują na nas subiekci.

sklep z ciuchami

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com
Z tej właśnie przyczyny gros osób decyduje się robić sprawunki w second-handach, które bywają obecnie licznie wizytowane przez przedstawicielki płci żeńskiej w młodzieńczym i dojrzałym wieku. Niska cena nie bywa jednak jedynym powodem, dla którego pod szybami wystawowymi takich sklepów odzieżowych ustawiają się każdego poranka długie kolejki.

Chcąc i obmyślając otworzyć własny second-hand, trzeba sobie znaleźć dobrego dostawcę towaru. W tym celu warto zorientować się, gdzie w okolicy zlokalizowane są spore hurtownie (hurtownie biżuterii) odzieży używanej. Takie miejsca będą obfitować w oryginalne ciuchy, których nasi klienci nie dostaną w żadnym innym sklepie – . A legendarne, krótkie kurtki ze skóry czy wiecznie modne spodnie dżinsowe, wystawione na pokaz w witrynach sklepowych, będą działać na przechodniów niczym lep na owady.

Świetnie zaopatrzone hurtownie odzieży używanej są w stanie zapewnić nam krociowe zyski jeszcze w inny sposób. Do każdych ubrań niezbędne są dodatki: torebki, chustki, a także obuwie (zobacz odzież używana hurtownia). Niektóre osoby będą odwiedzać second-handy, bo szukają ciekawych, designerskich dodatków do swoich świeżo zakupionych ubrań – zobacz. Niektóre okazje (rendez-vous, zloty absolwentów szkół) wymagają, aby prezentować się szałowo, a są i takie panie, które w tygodniu również chwalą sobie trochę wyrafinowany wygląd. Warto zatem już na początku sprawdzić, czy wybrana przez nas hurtowania jest na tyle duża, że oferuje i taki asortyment.

Kolejki, które można dostrzec przed szmateksami nawet na 30 minut przed ich otwarciem, z jednej strony w dużej mierze dziwią obcokrajowców, a z drugiej uświadamiają mieszkańcom naszego państwa, jak dochodowy jest to interes. Powodzenie oczywiście nie zależy tylko od wyboru dostawcy, którymi bywają hurtownie odzieży używanej. Potrzebna będzie dobra lokalizacja, gdzieś w niedaleko miejskiego rynku, uśmiechnięci i znający się na najnowszych trendach pracownicy, a także… naparstek szczęścia.

Źródło: Scand-all