Figura a biżuteria – w jaki sposób dobrać perfekcyjne akcesoria

Biżuteria jest ślicznym uzupełnieniem; dzięki oryginalnym wisiorkom bądź kolczykom możesz w jednym momencie całkowicie przekształcić styl okrycia, stosownie dobrana biżuteria może w subtelny sposób podkreślić atuty twej figury bądź odwrócić uwagę od tych mniej atrakcyjnych. Lubimy dodatki, kochamy biżuterię. Lecz jak je wybierać?

Punktem zaczepienia w kwestii doboru dodatków, a zatem również biżuterii, jest analiza postawy. Od tego czy jesteś bardzo szczupła, czy średniej budowy ciała, czy posiadasz dostatnie krągłości zależy które ozdoby (Polecam szklane lampiony na świece od kaja glass) winnaś wybierać: małe jak też delikatne czy może solidną, ciężką biżuterię. Obrys twej buzi czy długość szyi decyduje o tym, jakie kolczyki czy korale będą dla ciebie najlepsze. Również proporcje figury mają wpływ na to, czy lepiej postawić na zapierający dech wisior czy może na komplet bransolet.

migawka - buty

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy pamiętać o głównej kwestii – o rozmiarze sylwetki. Wielkość zdobień musi być proporcjonalna, a więc im jesteśmy drobniejsze, tym bardziej delikatną biżuterię winnyśmy nosić. Jeśli jesteś małą i drobną kobietą a obwiesisz się biżuterią dużą – twa sylwetka ulegnie wizualnemu pomniejszeniu gdyż zadziała reguła kontrastu. Jeżeli jednak jesteś damą wysoką oraz postawną i włożysz drobny łańcuszek i pierścionek z małym oczkiem, twa sylwetka optycznie się powiększy. Jeśli pragniesz pewną partię ciała podkreślić, zaakcentować, a przez to odwrócić uwagę od innej części swojej sylwetki – wkładaj biżuterię!

Mając szerokie biodra – skup się na nietypowych kolczykach czy naszyjniku z zawieszką. Jeżeli masz szczupłe nogi, jednak góra ciała jest mocno rozbudowana, postaw na ekstrawagancką bransoletę. Jeżeli w twej sylwetce brakuje wcięcia w talii – wybierz dość duży wisior na długim łańcuszku. Taka ozdoba, układając się w literę V, podzieli twój tułów wysmuklając go, po drugie odwróci uwagę od ewentualnych fałdek na brzuchu, po trzecie stworzy wizualnie iluzję wcięcia w pasie. Biżuterię kupimy nie tylko w sklepach stacjonarnych ale również w marketach online. Starczy w wyszukiwarkę wpisać: biżuteria artystyczna srebrna względnie rękodzieło biżuteria.

Druga sprawa – im mamy krótszą szyję, tym bardziej zwisające wisiorki winnyśmy wkładać – coś co ciągnie w dół, przeto takim zabiegiem przedłużymy wizualnie szyję. Po trzecie – klipsy. Długie, zwisające, wydłużą szyję, ale też wydłużą twarz. Okrągłe, kwadratowe rozszerzą twarz, a szczegółowiej – jej dolną część.

Właścicielki ogromnych biustów nie mogą obwieszać się wyrazistymi zdobieniami na wysokości klatki piersiowej, winny raczej dobrać fajne klipsy czy olśniewającą bransoletkę. Jeśli już koniecznie pragniesz założyć wisior, pamiętaj, że nie może on zwisać niżej aniżeli rowek pomiędzy piersiami – wtedy powiększy wizualnie biust i będzie przyciągał uwagę do tego fragmentu twojej sylwetki. Jeżeli masz nieduży biust, możesz bez obaw uwydatniać go biżuterią.