Organizowanie ślubu oraz wesela – samemu czy z dużą pomocą wedding plannera?

O tym, jak dużo pracy i załatwiania najróżniejszych spraw będzie przy organizowaniu uroczystości weselnej wie jedynie ten, kto miał okazję to wszystko już przejść. W praktyce całość nierzadko może zająć kilkanaście miesięcy, w czasie których trzeba podjąć dużą ilość istotnych decyzji.

dekoracje sali weselnej

Autor: Amanda Truss
Źródło: http://www.flickr.com

Aby uniknąć niepotrzebnych kłótni nie powinniśmy podchodzić do sprawy na zasadzie, iż jakoś to będzie. Przemyślany plan pozwoli zorganizować wesele w najdrobniejszych szczegółach.

Jeśli omawiany tutaj tekst pochłonąć Cię i pragniesz więcej, to z pewnością spodoba Ci się link (https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/), gdzie znajdziesz sporo wątków.

Im wcześniej zaczniemy planować, tym większy szanse mamy na kompletny sukces i bezcenne wspomnienia. Pierwszym krokiem jest ustalenie budżetu jaki możemy poświęcić na organizację wesela (więcej). Jest to oczywiście kwestia bardzo przyziemna, ale trudna prawda jest taka, iż bez pieniędzy ciężko nam będzie zorganizować wymarzone wesele. Budżet musi zawierać w sobie wiele pozycji, m. in.: dekoracje ślubne, fotografa, oprawę muzyczną, sale ślubną wraz z wyżywieniem gości, hotel dla gości, garnitur (zobacz koniecznie – garnitury wrocław noor) i suknię ślubną, zaproszenia ślubne, a także wiele innych pomniejszych elementów, na które również musimy zabezpieczyć pewne środki finansowe.

Wybór poszczególnych elementów powinien być przemyślany, warto jest zasięgnąć opinii ludzi, którzy już przez ten proces przeszli lub przejrzeć różne rankingi, których mnóstwo jest w internecie. Nie poleca się podejmowania decyzji w oparciu widzianych na każdej ulicy, zwłaszcza w większych miastach, reklam typu: dekoracje kościoła w Poznaniu. Oczywiście zdecydowana większość fachowców zajmujących się wybranymi elementami przygotowań weselnych ma zajęte terminy minimum na kilka miesięcy wprzód, a więc nie powinniśmy zwlekać z tymi decyzjami zbytnio długo. Poza organizacją samej ceremonii zaślubi trzeba również pamiętać o różnych formalnościach. W tym celu powinniśmy udać się do USC, gdzie na pewno zastaniemy konkretnie poinstruowani. Warto zainteresować się również terminem kursu przedmałżeńskiego, ponieważ czas trwania takiego kursu może różnic się w poszczególnych parafiach, i wynosić od kilku dni, nawet do kilku miesięcy. Przed samym ślubem jest jeszcze wiele drobniejszych czynników, o których musimy pamiętać, jak na przykład: usadzenie gości, ustalenie końcowego menu, czy też wybranie konkretnego tortu weselnego. Kwestie te powinny być jednakowoż prostsze do załatwienia, także jeśli odpowiednio szybko przemyślimy podstawowe kwestie, nie sprawią one znaczących problemów.

Samodzielne przygotowanie ślubu oraz wesela
Jeśli zdecydujesz się na samodzielne przygotowanie ślubu i wesela, wtedy zdecydowanie będziesz musiała poświęcić na to o wiele więcej czasu niż w przypadku zaangażowania wedding plannera. Z drugiej strony bez wątpliwości zapłacisz znacznie mniej – po pierwsze odpadają koszty zatrudnienia samego konsultanta ślubnego, a równocześnie wiele rzeczy, takich jak przykładowo ozdoby, będziesz w stanie kupić znacznie taniej. Na przykład jeżeli chodzi o dekoracje ślubne poznań zazwyczaj jest w stanie na różnego rodzaju targach zaproponować je w aż o połowę niższej cenie niż w wypadku kupna ich bezpośrednio przez Twojego konsultanta w jego znajomym sklepie.

Konkludując, planowanie ślubu i wesela to skomplikowany proces. Musimy pamiętać o dużej ilości czynników, z których wszystkie mogą mieć dosadny wpływ na wygląd całej ceremonii, dlatego wskazane jest, aby za przygotowania wziąć się z odpowiednim zapasem czasu.

Podsumowanie
Jeżeli zależy Wam na czasie, a jednocześnie jesteście w stanie przeznaczyć na organizację Waszego ślubu oraz wesela trochę więcej pieniędzy niż normalnie, wtedy konsultant weselny z pewnością będzie dobrym pomysłem. Samodzielne organizowanie ślubu oraz wesela to z kolei rozwiązanie znakomite dla tych, którzy chcą trochę zaoszczędzić, mają dużo wolnego czasu, a jednocześnie nie spieszy im się aż tak mocno ze zorganizowaniem swego ślubu i wesela. To, na którą opcję w końcu się zdecydujecie, oczywiście powinno należeć tylko do Was, bo to przecież Wasz najpiękniejszy dzień!