Kategorie nakładania wzorów na ubrania

Nie ma osoby, która nie posiadałaby we własnej szafie choćby jednej koszulki wyposażonej w niekonwencjonalny nadruk w charakterze napisu, bądź grafiki. Kiedyś produkty tego typu szybko znajdywały się w koszu, ponieważ nadruk spierał się, pękał i stawał nieelegancki, jednak w chwili obecnej nowoczesne metody nadruku sitowego sprawiają, że koszulki ów bez trudu można prać w podwyższonych temperaturach, bądź prasować, a i tak pozostaną one na swym miejscu. Co ważniejsze – istnieje możliwość zakupienia koszulki z indywidualnym nadrukiem, toteż również i one będą uodpornione na wysokie temperatury.

stykówka - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Sitowy druk – (druk na tkaninach oferuje firma Tritex), inaczej sitodruk to jednak z innowacyjnych technik druku, która to nakłada na siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych właściwy szablon, a w późniejszym czasie dochodzi do tak zwanego przetaczania odbitki, czyli przekładania farby przez matrycę. Ów siatka zawiera zwykle od stu do stu pięćdziesięciu włókien na centymetr. Wykonanie tego polega na kilku różnych procesach, lecz pewne jest jedno – sitowy druk cechuje się dużą odpornością na pranie, nazbyt wysokie temperatury oraz bardzo często używanie żelazka. W sprawie takiej jak właśnie sitodruk częstochowa posiada firmy, które zajmują się ów techniką na co dzień, posiadając tym samym duże doświadczenie. Co ważne, istnieje również inna możliwość przedłożenia na odzież lub inne produkty odpowiedniego wzoru – w centrum zainteresowania jest obecnie haft (zobacz: haft komputerowy warszawa) komputerowy częstochowa natomiast również i tę technikę zna od podstaw.

Haft ten nie blaknie i nie kruszy się, bowiem nakładany jest za pomocą odpowiednich maszyn w postaci przemysłowych automatów hafciarskich. Wszystko to nie byłoby jednak możliwe bez odpowiednich programów komputerowych.