Jakie są zasady doboru skarpet dla mężczyzn? Co jest najważniejsze? O jakich sprawach musimy pamiętać?

Skarpetki - kolorowe i we wzory
Za dużo osób źle wybiera skarpety do ubrań, a przez to niweczony jest cały trud starannie przygotowanego dobrego wyglądu. Złe lub znoszone skarpety mogą zniszczyć wiele, nawet najbardziej ciekawych stylizacji. W jaki sposób więc dobierać skarpetki?

Problem ten odnosi się prawdopodobnie do każdego faceta, bo to tak naprawdę skarpetki męskie są wpisane w sumie w każdy codzienny strój. Trzeba pamiętać, iż dobierając skarpetki do garderoby musimy kierować się fasonem oraz kolorem spodni, a najbardziej obuwiem. Żeby sobie poradzić z tym dylematem musimy poznać najważniejsze zasady. Pierwszą z nich jest tego typu zasada, że skarpetki frotte przeznaczone są wyłącznie na siłownię, do sportowych butów. Musi to pamiętać każdy mężczyzna.

Skarpetki - kolorowe i we wzory
Źródło: pixabay.com

Nawet do jeansów powinno nosić się skarpety bawełniane, w czarnym kolorze. Następny kłopot to dobór skarpet do spodni typu casual. Jasne oraz lekkie spodnie trzeba potraktować wyjątkowo uważnie. Musimy połączyć je ze skarpetami bardzo starannie przypasowanym kolorem – do koloru spodni. Jeśli chodzi o brązowe buty, to są bardziej odpowiednie do lekkich, jasnych spodni, niż te w czarnym kolorze, dzięki temu możemy pokusić się o wybór skarpet pod kolor obuwia. Bardziej uciążliwym wyborem będą coraz częściej oferowane skarpety we wzory. Jeżeli chodzi o tego rodzaju skarpety to najbardziej korzystnie sugerować się kolorem bazowym, nie zaś kolorem wzoru na skarpetach. Być może nie jest to łatwe, ale w stylu casual może zaoferować na pewno ciekawy efekt. Jednakże w tej sytuacji skarpety nie mogą być bardziej jasne od spodni.

Do krótkich spodni (polecamy poznaj więcej) na lato, najkorzystniej nosić naturalnie lekkie buty takiego rodzaju jak mokasyny albo sandały, do których nie powinniśmy nosić żadnych skarpet. W sytuacji garnituru najlepiej zasugerować się kolorem obuwia, czyli jak czarne buty to czarne skarpety i tak dalej. Najlepsze są w tym samym odcieniu, mogą być trochę bardziej ciemne od butów. To właściwie najbardziej ważne zasady wyboru skarpet. Miejmy na uwadze, że im bardziej solidny gatunek bawełny, z którego są wykonane są skarpety, to bardziej długo mogą zachować one swój pierwotny kolor i kształt, dzięki czemu będą nam dłużej służyły. Jeżeli będziemy o tym pamiętać to można być pewnym, że dobierzemy skarpety na każda okazję.