Jak wybrać buty do tańczenia? O czym pamiętać?

Dla wielu ludzi taniec do wielka pasja. Niektórzy związali z nią swoje życie oraz uczą tańca kursantów na kursach, inni tańczą w bardziej amatorski sposób w wolnych chwilach. Tak jedni jak również drudzy wiedzą dobrze jak istotne jest właściwe obuwie gdy chcemy tańczyć. Da ono dobry komfort, który pozwoli w pełni cieszyć się tańce.

buty do salsy

Autor: Knight Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek warto zastanowić się jak często używamy tego typu obuwia. Niestety, ale wysokiej jakości obuwie taneczne (sprawdź ofertę) nie kosztuje mało. Z tego względu jeśli należymy do amatorów oraz tańczymy 1 albo 2 razy ciągu tygodnia, to możemy nabyć coś z nie najwyższej półki. Buty, jakie mamy zamiar kupić muszą być niesamowicie wygodne, aby się o tym przekonać trzeba je sprawdzić na stopie osobiście.

Ta aktualna treść (https://www.lontex.pl/) została przygotowana wyjątkowo dla ciebie. Poznaj ją, aby pozyskać zupełnie nowe informacje. Zapraszamy do nas!

Sprawdzić czy w żądnym miejscu nie uciskają, gdyż już od pierwszego założenia muszą dać przyziemny komfort stopie. Nie możemy zakupić butów z myślą, że się je „roztańczy”. Powinny być bardzo dobrze wyprofilowane.

Tym bardziej dla kobiet istotna jest także kwestia wizualna, to znaczy, że buty powinny się po prostu podobać. Także gdy mamy już zaplanowaną daną kreację na występy, to muszą one być dopasowane do ubioru. Zobaczmy czy czujemy się w takich butach stabilnie. Musimy czuć się w nich pewnie, szczególnie gdy posiadają wyższy obcas. Powinny również dobrze przytrzymywać kostkę, z tego względu najczęściej sprawdzają się dwa paski dookoła kostki miast pojedynczego. Jednak jeśli chodzi o buty do salsy (dowiedź się więcej) albo też te do innego rodzaju tańca, to wszystko będzie zależeć od tego, jaką mamy wprawę. Z pewnością osoby, jakie już pewnie utrzymują równowagę na wyższych obcasach, mogą sobie na nie jak najbardziej pozwolić, natomiast osoby nie mające aż tak dużego doświadczenia, jakie nigdy w butach na obcasach nie tańczyły, lepiej aby zaczęły od tych niższych.

Dobre buty powinny być anatomicznie dobrane do stopy.

Ta ta propozycja z pewnością Cię zaintryguje, gdyż jest w niej przedstawione naprawdę sporo podobnych informacji na ten tu temat.

Chodzi tak o szerokość stopy jak również rozmiarówkę. Nie każdy but będzie dobrze pasował każdemu. Stopa może być szersza albo bardzo wąska, co przekłada się na dopasowanie danego modelu. Lepiej gdy rozmiar jest troszkę mniejszy aniżeli za duży. W odkrytych butach palce mogą wystawać nawet trochę poza but. Warto wziąć do serca te rady, kiedy kupujemy buty do tańca.