Jak facet powinien wybierać skarpety? Na jakie sprawy powinien zwrócić uwagę? Co jest najważniejsze?

stykówka - obuwie
Niewielu panów nad tym się zastanawia, ale dobranie skarpet do ubrania oraz okoliczności to rzeczywiście kluczowa kwestia. Niestety, wielu z mężczyzn uważa, że wystarczy kupić czarne albo białe skarpetki, aby pasowały do wszystkiego. Tak jednakowoż nie jest.

Mamy właściwie dwie opinie pokazujące, jak dobierać kolor skarpet. Jedna mówi, żeby dopasowywać je do obuwia, druga, że do spodni. Bardziej dobrze jak skorzystamy z drugiej propozycji, a dobrym przykładem czemu tak jest niech będzie taki moment, iż mężczyzna powinien ściągnąć obuwie. Korzystniej będzie się prezentował, jak jego skarpety będą współpracowały z kolorem spodni. Poza tym skarpety męskie bawełniane, jakie są w kolorze spodni optycznie przedłużają nogi, a to sprawia, że cała sylwetka może wydać się bardziej smukła.

stykówka - obuwie
Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com

Okej, a co zrobić z białymi skarpetkami? Tak naprawdę mamy ich bardzo dużo, a raczej nigdy nie chodzimy w spodniach identycznego koloru. Zakładajmy je jak najbardziej, lecz jedynie do strojów sportowych. Np. są bardzo odpowiednie do treningu. Materiał nie ma tu jakiegoś wielkiego znaczenia, mogą być wspomniane wcześniej bawełniane, mogą też być skarpety bambusowe. Bardzo ważna jest długość skarpet. Nawet jak twierdzimy, iż mamy dość ładne łydki to pod żadnym pozorem nie powinniśmy pokazywać. Bardzo źle to wygląda. Z tego względu polecane są dłuższe skarpety, jakie odgrywają bardzo istotną rolę, jak siedzimy. A już na pewno ważną, jak będziemy zakładać nogę na nogę.

Sprawdź następny ciekawy artykuł (http://fabrykaoptyka.pl/), aby dowiedzieć się więcej niuansów na interesujący Cię temat. Zapraszamy i życzymy wciągającej lektury!

W tego rodzaju sytuacji to oczywiste, iż spodnie się podwijają. Oczywiście wybór skarpet zawsze zależy od okoliczności, stroju i butów.

Czasami np. nie mamy ochoty, by zakładać skarpety, lecz powinniśmy mieć na uwadze, iż nie zawsze jest to najlepsze. Jeżeli już to brak skarpet najbardziej odpowiedni jest w przypadku tenisówek, mokasynów, klapków i oczywiście sandałów. Zwłaszcza ta ostatnia sytuacja razi, więc trzeba tego unikać. To połączenie jest faktycznie kiepskie. Z innej strony wiadomym jest, że najistotniejsze, aby czuć się swobodnie, pomimo to zawsze pamiętajmy o zasadach, które powodują, że prezentujemy się lepiej i modniej.