Dzieła z srebra oraz bursztynu

Istnieją pewne minerały, które mogą wydawać się niezwykle tajemnicze, a jednocześnie są rozchwytywane szczególnie przez panie w formie biżuterii, a nawet m.in. jako kamienie i monety mogące stanowić dużą i wręcz bezcenną kolekcję. Niektóre posiadają bardzo dużą cenę, lecz są, lecz z całą pewnością uwielbiane przez wielu ludzi i posiadające ciekawą historię. Co ważniejsze – trzeba wspomnieć też, że mają one szerokie zastosowanie i spotkać je można praktycznie wszędzie, w związku z czym posiadają wielu zwolenników.

perspektywa - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sklep - portret

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sklep - malowidło

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jednymi z nich są bursztyn i srebro. Pierwszy z nich jest niczym innym jak żywicą pochodzącą z drzew iglastych, bądź – choć rzadziej – liściastych. W chwili obecnej bursztyn posiada ponad 60 znanych rodzajów, z kolei najstarsze z nich sięgają dewońskich czasów. Najmłodsze jednak nie są obecnie zaliczane oficjalnie do bursztynów, lecz pochodzą one m.in. z Afryki, Nowej Zelandii oraz Australii. Trzeba dodać, że w obecnej chwili największe złoża bursztynu są zlokalizowane w obwodzie kaliningradzkim i stanowią aż 90% całych zasobów świata. Bursztyn posiada ciekawą barwę, toteż stosowany jest w wyrobie m.in. biżuterii dla kobiet, bądź breloczków. Srebro z kolei to inaczej pierwiastek chemiczny, który – mówiąc najprościej – stosuje się wyrobie jubilerskim. Równocześnie posiada też bakteriobójcze właściwości. W kwestii takiej jak właśnie biżuteria rękodzieło artystyczne najlepiej sprawdzi się w przypadku ulubionych dodatków kobiet.

Cechuje się ono w szczególności wysoką oryginalnością i ciekawymi wzorami. Tego typu biżuteria (Sprawdź – bransoletka modułowa) jest tworzona z najlepszą precyzją przez doświadczonych ludzi posiadających pasję oraz zamiłowanie do tworzenia jubilerskiego.